24 красавiка 2024, Серада, 2:23
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 32
+143 +
EU, 21:16, 20.08

Понаехала в Беларусь на учения КОЗЛЯТИНА...
Красиво сказал БРОВАР,чуть-чуть подправлю,к КОЗЛУ приехала КОЗЛЯТИНА!!!

Адказаць
+88 +
1111, 22:11, 20.08

козлятина,не козлятина,а факт есть факт- они уже здесь, не спрашивая народ.

Адказаць
+17 +
Ваяр, 23:17, 20.08

Мста-С, как и тяжёлая буксируемая артиллерия, МТЛБ, танки,.. - все ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО НАСТУПАТЕЛЬНОЕ ВООРУЖЕНИЕ!

Адказаць
+25 +
партызан, 0:17, 21.08

Працытую Зянона:
"У беларусаў няма цяпер ніякай іншай альтэрнатывы паводзінаў, каб захаваць суверэнітэт і незалежнасьць краіны -- толькі грамадзкі і збройны супраціў расейскаму вройску, якое зайшло ў Беларусь. І чым больш моцным, чым больш шырокім і разнастайным будзе гэты супраціў, -- тым лепш. Тут павінны быць ня толькі мітынгі, выступы, дэманстрацыі і заклікі "Расейскае войска -- прэч зь Беларусі!". Зямля павінна гарэць пад нагамі ў прышэльцаў, чыгунка заблакавана, і кара павінна чакаць іх за кожным вуглом."

Адказаць
+17 +
die Ende, 2:41, 21.08

Если б только к козлу - так ладно бы, а то ведь ко всему народу Беларуси! Оккупировали нашу Беларусь родную ! Народу это совсем не надо, но у нас даже не спросили! Ужас - что-то жареным пахнет! А наш "рукамиводитель" молчит - видать, и сам не очень рад, но у него согласия уже даже не спрашивают! Беларусь обречена? Но и нашему ТНП не поздоровится - видать наступили для него последние аккорды!

Адказаць
+65 +
Rot wie die liebe, 21:25, 20.08

Епта. Нешта будзе?

Адказаць
+4 +
321, 9:21, 21.08

"Нешта" ужо трэці год адбываецца

Адказаць
+78 +
Самуил, 21:37, 20.08

И это только начало... ((((

Адказаць
+131 +
EC, 21:40, 20.08

во-во... и когда народец с бодуна за вилы ухватится, его тут же поймут "правильно" и расценят, как нападение на "утварь имущества Русского Мира". Не могли эти "учения" сами собой в сладких снах явиться. Такие учения в "лугандонах" уже 3-й год идут.

Адказаць
+111 +
Язэп, 21:43, 20.08

Мне здаецца, што паміж галоўнакамандуючымі Расеі і Беларусі ёсць, якаясьці дамоўленнасць за спінамі сваіх народаў. Не чуваць іхніх выказванняў па гэтай тэме. Нават Лукашэнка, які любіць патрапацца, тэму "вучэнняў" амаль не кранае. І гэта нягледзячы на шмат падазронных фактаў, якія заўважаюць на сваёй зямлі беларусы. І большасць гэтых фактаў сведчыць аб тым, што запланаваныя, як вучэнні "Захад 2017", на самой справе, гэтае мерапрыемства мае іншы накірунак. Журналістам трэба выцягнуць беларускага прэзілэнта, калі не на прэс-канферэнцыю, то хоць атрымаць у яго адказы па гэтых падазроных фактах. Гэта вельмі прыгадзілася б для гісторыі.

Адказаць
+136 +
Народная разведка, 21:49, 20.08

Беларусы! Делаем фото и видео и сразу в интернет. Особое спасибо автору за фиксацию номеров российской оккупационной техники, .

Адказаць
+52 +
Люстэрка , 22:02, 20.08

На жаль, мушу многіх расчараваць. Бандыцкая палітыка агрэсара кіруецца не інтарэсамі і ня выгадай (як думаюць аналітыкі), а сваім хаценьнем. Крымінальны бандыт ведае, напрыклад, што за забойства і згвалтаваньне яму будзе турма, "дваццацьпятка" альбо "вышка", і, тым ня менш, ён забівае і гвалтуе. Чаму? Бо яму так хочацца. Такое яго разуменьне свабоды: што хачу, тое і раблю.
Стагоддзі жывуць беларусы побач з Масквой, чыталі імпэрскую рускую літаратуру, але шмат хто ніяк ня хоча зразумець "душу рускага чалавека" (асабліва, калі гэты чалавек па прозьвішчу Пуцін).
Палітыка кіруецца зусім іншымі імпэратывамі, і рацыянальная аналітыка, часьцей за ўсё, ёй проста непатрэбная, і нават шкодная.
Першае правіла. На палітычныя выклікі павінна быць адпорная палітычная рэакцыя. Пажадана хуткая, моцная, адкрытая і публічная. У гэтым заклад абароны і прадухіленьне пагрозы. Паўтараю, нельга вырашаць за непрыяцеля, што яму трэба рабіць. Адказваць трэба за сябе.
Тое, што зараз адбываецца, сьведчыць аб пару

Адказаць
+4 +
вася, 0:01, 21.08

потому что бандиту хочется кушать а по другому еду добывать он не умеет.

Адказаць
+68 +
Люстэрка , 22:04, 20.08

Тое, што зараз адбываецца, сьведчыць аб парушэньні суверэнітэту Беларусі Расеяй і мае ўсе прыкметы гібрыднай акупацыі. Не сумняваемся, што ў Пуціна ёсьць некалькі варыянтаў агрэсіі. Выбар будзе залежыць, перш за ўсё, ад паводзінаў беларусаў. Рэакцыя міжнароднай супольнасьці таксама абумоўлена і вынікае з дзеяньняў людзей у Беларусі.
У беларусаў няма цяпер ніякай іншай альтэрнатывы паводзінаў, каб захаваць суверэнітэт і незалежнасьць краіны -- толькі грамадзкі і збройны супраціў расейскаму вройску, якое зайшло ў Беларусь. І чым больш моцным, чым больш шырокім і разнастайным будзе гэты супраціў, -- тым лепш. Тут павінны быць ня толькі мітынгі, выступы, дэманстрацыі і заклікі "Расейскае войска -- прэч зь Беларусі!". Зямля павінна гарэць пад нагамі ў прышэльцаў, чыгунка заблакавана, і кара павінна чакаць іх за кожным вуглом.
Толькі так можна пераламаць падзеі і ўратаваць вольную будучыню Беларусі, каб не было чужога войска і чужых ваенных базаў на беларускай тэрыторыі.
Як і дзе

Адказаць
+13 +
Ілля, 23:16, 20.08

"Люстэрка мае рацыю ў сваіх меркаваннях! Бо мітынг апазыцыі 8-га верасня будзя вельмі запаздалым патрабаванням "Вучэнням-НЕ"! Да таго часу ў краіну прыбудзе амаль поўны кантынгент расейскіх вайскоўцаў. Ніхто назад іх ужо не адправіць. І тое, што задумаў Путлер, пры згодзе Лукашэнкі адбудзецца. Таму ўжо зараз патрэбны аналіз ваенных спецыялістаў па гэтай тэме, каб мець прагноз аб гэтых загадкавых вучэннях. Добра было б зрабіць запыт па гэтаму пытанню ў міністра абароны і ў галоўнакамандуючага беларускай арміей. Гэтыя адказы былі б важнымі дакументамі ў далейшым, калі прыдзецца разглядваць гэтую справу ў судах, альбо ў ваенным трыбунале.

Адказаць
+11 +
БУР, 23:45, 20.08

все верно и по полачкам, палицам!
Если внутри молчат, пришлые бандюки шалеюць а зарубежье тоже пальцем не пошевелит ибо вам самим все равно в своей судьбе!!! И тогда дальше губерния рашки, причем как и последние 200 лет самая нелюбимая, самая угнетаяемая и занизачто подставленная под первый удар! Не сомневаюсь, что это будет ответный удар НАТО, июо в который уже в истории раз раша будет инициатором очередной войны, бойни в которой беларусам уже ничего не светит как и раше. Обе перестанут существовать!

Адказаць
+6 +
Лёка , 7:30, 21.08

Дзякуй, люстэрка.

Адказаць
+27 +
Денис, 22:06, 20.08

H2200 те самые что и в Донецке-Луганске

Адказаць
+46 +
Buba, 22:08, 20.08

Гэта больш паходзiць на акупацыю чым на вучэнне.
А хто цiкава здраднiк у нашай краiне,цi нi "спiцыялiст" ва усiх абласцях?

Адказаць
+68 +
Стась, 22:46, 20.08

Отстань страна огромная,
Зачем ты лезешь к нам,
Ведь страны мы свободные
А ты мешаешь нам.

Куда ты не залезешь
Везде смердит войной
Неужто ты полезеш
В безумство с головой.

Услыш народов вопли
Не любят они вас,
От вас одни лишь сопли,
И русский как бы квас.

Вы развязали лапти,
Чтоб спутать ими нас,
От ваших русских акций
Аж слёзы брызжут с глаз.

Пусть ярость всенародная
Опустится на вас
И ты страна огромная,
Отвяжешся от нас.

Адказаць
+2 +
асмик , 23:01, 20.08

Очень красивое стихотворение . Спасибо большое . АСЯ псковская область деревня красные пруды

Адказаць
+77 +
Партизан, 22:49, 20.08

Российско-фашистская оккупация Беларуси.

Адказаць
+11 +
ян, 5:57, 21.08

Я не против учений,я против того ,что иностранцы их проводят у нас дома,у Луке подскажите,его это не спасет,а с народом советоваться необходимо.!!! А то залез на трон и думает,что вечно,нет,так не будет !!!

Адказаць
+8 +
асмик , 23:05, 20.08

Совсем не похоже на учения . Это похоже на окупацию . Понавезли сваю военную технику . Только вот почему то разрешения у нас не спросили можно ли проводить учения на нашей земле . Вторглись в наглую . Так нечестно . АСЯ псковская область деревня красные пруды

Адказаць
+17 +
Стэпка, 23:18, 20.08

Со времен падения ВКЛ и утраты государственной самостоятельности Беларусь стала проходным двором для многих государств: немцев, поляков, русских,французов и т. д.Ее захватывали, по многу раз делили на куски, ее народ расстреливали, ссылали, гноили в тюрьмах, ее территория была ареной сражения ненасытных гемонистических имперских интересов =братнего= народа. Волею великого случая (благодаря гениальности одного человека) без кровопролития Беларусь обрела свободу и самостоятельность.Неужели нынешнее руководство позволит вновь поработить свой народ? Потомки нам это вряд ли простят! Задумаемся?

Адказаць
+12 +
VIRMANA, 23:40, 20.08

Вставай , страна любимая,
Вставай на смертный бой,
С фашистской силой темною,
С проклятою ордой !...

Адказаць
0 +
моисей, 0:02, 21.08

А знаете прикол, его оккупируют, а он все равно не уйдет)))

Адказаць
+2 +
эксперт, 2:00, 21.08

як за савецкім часам
казаў палкоўнік што сакрэт у нас адзін
няма яго ніякага сакрэта
і таямніцу гэтую трымаем моцна

так і сёньня

аб чым казаць
навідавоку ўсё
і ўсе ўсё разумеюць

Адказаць
+24 +
Ivan, 4:11, 21.08

Нифига себе учения !! С такими учениями пора военное положение вводить! И что больше всего бесит пока козлятина окупирует нас, наш козлячий гералисимус по огородам шоркается картошку с рапсом жует и переберает!

Адказаць
+17 +
Партизан, 8:18, 21.08

Пожалуйста кидайте на хартию фото с техникой. Также помечайте время и направление или где стоят. Будем создавать картину перемещения. Эта информация будет полезна и гражданам РБ и военной разведке наших стран- соседей против которых возможна агрессия со стороны рф.

Адказаць
+8 +
а то, 8:40, 21.08

...В Колодищах, Озерище Минска под маскировочной сеткой пару броников стоит. А по скоростной автотрассе Могилев-Минск раставлены радары и прочая фигня для посадки самолетов.

Адказаць
+12 +
Браток, 9:42, 21.08

Так чего болтовней заниматься? Возьмёмся за руки друзья? Давайте станем стеной на пути следования этого воинства. Давайте не пустим их на порог. Что задница жим-жим? Да и чего болтать если гости уже приехали? Скоро покажут как хлебом и солью встречает их наша земля и как рады наши люди их приходу. Умеем мы ваду у ступе таучы. Поболтали и все. Аплодисменты аплодисменты. А воз и ныне там...

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны