22 мая 2019, ср 19:44

бел рус eng

Граффити в Слониме все же сделают по-белорусски фотографии 10

18:31 15.05.2019 — Общество

Идеолог почитала комментарии возмущенных белорусов в соцсетях....

Комментарии

ма, 18:50, 15.05

День белорусской письменности - яшчэ б на нямецкай альбо на французскай напісалі. Краіна парадоксаў.

Далида, 18:58, 15.05

Очень плохо ,когда мозг только нужен для хрюканья у корыта. В таком случае приходится прислушиваться к гласу народа.

Базыль З Вызны, 19:44, 15.05

Для МА,18,50 Я б яшчэ далучыў да Вашага выказвання: краіна прыўладных ідыётаў. Вось дзе ўжо пень пнём паганяе. І што дзіўна: адкуль вось такія вырастаюць у Заходняй Беларусі? Прозвішча гэтай ідэолуха намесніцы "прадсядацяля" Ганчарук --звычайнае мясцовае, значыцца яе дзед з бабкай той рускай мовы хутчэй за ўсё наогул не ведалі. А яна выдае: так это всё же День белорусской письменности. Мы решили бла-бла. І што ж ты там вырашыла,месца пустое, дала адлуп, што ўсе сталі смяяцца і кпіць над дурнямі з мясцовага выканкама. А, што ж ты сама зрабіла калі -небудзь для папулярызацыі беларускай мовы?Напэўна, каб заставілі цябе напісаць дыктоўку на белмове, то памылак 30-40 уляпіла на старонку. Тлусты кол табе за тваю "работу" ідэолух ганчарук.

ZB-BY-BULBASH-BREST, 20:06, 15.05

Вельми прыемная навина! Так трымаць! Бярыце прыклад з сеци крам Марцин у Бярэсце якия ужо пишуць назву крамы тольки па беларуску!

Іван, 20:33, 15.05

я б так моцна не злаваўся. Есць у Слонімскім райвыканкаме прыстойныя людзі, асабліва ў аддзеле культуры.

Джигурда, 20:50, 15.05

Это же какими надо быть ограниченными, туповатыми и недалекими, что бы ко дню белорусской письменности сделать надпись на русском? Это же просто абсурд. Я поражаюсь деградации этих служак.

базыль з Вызны, 20:54, 15.05

Івану, 20.33 Апрыоры з Вамі не згодзен! Ня можа зараз быць у Беларусі прыстойных людзей пры ўладзе. Ці ты будзеш выконваць любую дурасць вышэйстаячага начальніка, ці цябе выкінуць ад карыта. Дык , у чым жа будзе ў такім разе прыстойнасць чалавека, што застаўся пры тым карыце?

чага, 20:58, 15.05

День белоруской письменности можно было оформить месопотамской клинописью. Или у местных идеологов не хватило фантазии? И еще живут на народные деньги!

123, 7:28, 16.05

Меня одного тошнит от их любимой фразы - мониторили?

Беларус, 9:32, 16.05

Яна столькi памылак нарабiла б i у рускай дыктоуцы!

Ваш комментарий

Не будет опубликован